משרד אדריכלים ועיצוב פנים שחר פרנס

עיצוב חללים מסחריים

משרדנו מתמחה בתכנון ועיצוב חללים מסחריים אשר ילווה אתכם לכל אורך תהליך התכנון, העיצוב עד לסטיילינג הסופי של החלל המסחרי. למידע נוסף על עיצוב מסחרי >>

פרויקטים בעיצוב חלל מסחרי

עיצוב חלל פרטי

בכל הנוגע לתכנון עיצובי של מרחב, ישנה חשיבות רבה לשימושו של המרחב. כשנתכנן חלל פרטי, יהיה התכנון שונה בתכלית מזה שניישם בתכנון חלל מסחרי. מכיוון שבניית הפרוגרמה תהיה שונה, שכן הצרכים של חלל עבודה וסחר ושל דיירי בית מגורים אינם דומים זה לזה כלל, כל התכנית שתיבנה עליה תצטרך ללבוש אופי שונה.

למשל, אחד השלבים הראשונים בתכנית תהיה חלוקת החללים. בעיצוב חלל פרטי, נחלק לרוב את החללים לשלושה תחומים:

– שימושים פרטיים של הדיירים – חדרי השינה, העבודה, הרחצה והשירותים, פינות קריאה ומרפסות שירות.

– שימושים ציבוריים לאירוח – המטבח, הסלון, חדר המשחקים, וחדר הטלוויזיה.

– חללי חוץ – חצרות מרפסות וגג.

עיצוב ותכנון חללים מסחריים

בעיצוב חללים מסחריים, לעומת זאת, תשמש אותנו חלוקה שונה בתכלית. הפונקציות בחלל המסחרי עשויות להיות גמישות יותר ותלויות באופי העבודה ובשימוש במרחב לצרכיו.

לדוגמא, משרד אדריכלים מקצועי המספק שירות לקהל הרחב יזדקק למבואת כניסה עם דלפק קבלה ואיזור המתנה, בעוד שמשרד המספק שירות שאינו מערב קבלת קהל ימקם בכניסה איזור להחתמת שעון, למשל, או במידת הצורך חדרי-הלבשה. בבתי-קפה או מסעדות, למשל, חלוקת החלל תתקרב קצת יותר לחלוקת החלל הפרטי בו ישנם איזורים "אישיים" המשמשים את אנשי הצוות כמו המטבח, המשרדים והמחסנים והאיזורים הציבוריים בהם ישובים הלקוחות בשולחנות או על הבר.

– תישאל השאלה האם על המנהל להיות מעורה בפעילות השוטפת ואז משרדו יהיה ממוקם במרכז הפעילות, או שהוא זקוק לפרטיות ולישיבות אינטימיות ואז יהיה ממוקם באזור מרוחק.

– אם יש צורך בשטח אחסון גדול או במערכות שינוע של סחורה, ידרוש מבנה כזה תכנון אחר לחלוטין של המרחב, של גובה התקרות ושל חלוקת החלל.

– בנוסף, יוקצו חללים לשירותים, קפטריה ואזורי מפגש כמו חדר-אוכל או פינת-עישון.

כל מה שצריך לדעת על חלל מסחרי/פרטי

חשוב לדעת שביורוקרטיה לאישורי חלל מסחרי היא סבוכה ומוגבלת הרבה יותר בהתאם לייעוד החלל ותדרוש אנשי מקצוע הבקיאים בתחום על-מנת שלא יחזרו התכניות מגורמי עירייה, מהנדסים ותקני הבטיחות.

לעומת זאת, בחלל הפרטי אנו בודקים הרבה מעבר לצרכים הנוכחיים, אלא רואים בתכנון כחזון ארוך-טווח ודינאמי עם צפי לשינויים כמו התרחבות המשפחה, שינוי תשתיות כמו מיזוג אוויר ותאורה וצרכי אחסון בבית.

האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב חלל מסחרי/פרטי

בעיצוב החלל המסחרי, ניקח בחשבון אלמנטים החיוניים יותר לשימוש הפרקטי בעבודה כגון תאורה, מיזוג אוויר, אמצעי בטיחות ותשתיות מיוחדות כמו כניסות תלת פאזיות או מסילות לשינוע סחורה. גם נגישות לבעלי מוגבלויות קריטית יותר, מאחר ומדובר במרחב הציבורי. בנוסף, בקניון, למשל, יילקח בחשבון הבלאי הגבוה של הריצוף ונעדיף חומרים עמידים.

בחלל הפרטי לעומת זאת, מעצם היותו בקנה מידה קטן ומותאם יותר ובשימוש פחות אינטנסיבי, ניתן יותר לשחק עם אפשרויות העיצוב ולהתחשב יותר בנוחות המשתמש.

משרד האדריכלים פרנס פועל בתחום האדריכלות והעיצוב מעל 20 שנה עבור חללים פרטיים ומסחריים כאחד ומיישם נקודת מבט עיצובית ייחודית בתכנון כל חלל והתאמתו לדרישות הלקוח.

 

אולי יעניין אתכם: עיצוב פנים / עיצוב משרדים

 

ליצירת קשר וקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים או חייגו – 072-2727332