משרד אדריכלים ועיצוב פנים שחר פרנס

הבתים היפים בישראל

הבתים היפים בישראל

שוק בתי היוקרה בישראל לוהט ותושבים מקומיים מתכננים בתים המשלבים אלמנטים מסגנונות אדריכלות מגוונים ומתכתבים באופנים כאלו ואחרים עם המרחבים בהם הם מוצבים.

הבתים היפים והמרשימים בישראל

שוק בתי היוקרה בישראל לוהט ותושבים מקומיים מתכננים בתים המשלבים אלמנטים מסגנונות אדריכלות מגוונים ומתכתבים באופנים כאלו ואחרים עם המרחבים בהם הם מוצבים. בהצצה קטנה אל כמה מהבתים היפים בישראל, נראה כיצד אדריכלות מתוחכמת ועדכנית מתכננת את החללים השונים בצורות בלתי שגרתיות ותוך שימוש בחומרים וטכניקות חדשניים כדי להתאימם לצרכים יוצאי דופן ומקוריים.

שילוב בין מסורת ומודרנה עם ניחוח בינלאומי

עבור דירת קומתיים במגדל תל אביבי, רצו הדיירים לחוש בתוך ביתם מנותקים מהנוף הישראלי וכחלק ממרחב בינלאומי. דירה מודרנית, אך בעלת מראה אלגנטי. לשם כך, שילב משרד אדריכלים שחר פרנס אלמנטים מודרניים וקלסיים שלובים זה בזה בעיצוב הבית. למשל, את תקרת האבן הכבדה שנתנה תחושה של בית עתיק, שבר פרנס באמצעות גרם מדרגות ממתכת בעיצוב תעשייתי. המסדרונות הארוכים שומשו לפתרונות אחסון חכמים המוטמעים היטב בקירות כך שהחללים הגדולים פונו לריהוט וסטיילינג אקלקטי מתרבויות שונות. כדי לתחום באופן סופי את העולם הפנימי העיצובי, תריסים אלקטרוניים הותקנו, כך שבלחיצת כפתור ניתן להעלים את תל אביב מהנוף.

חללים רב שימושיים

פרופ' יוסי פרידמן, אדריכל בעל ותק של כ-40 שנה, עיצב עבורו ועבור בן זוגו בית שישמש את צרכיהם ואת צרכי חיות המחמד הרבות שלהם בצורה מדויקת. תוך שימוש אקלקטי בריהוט וחומרי גלם, שולב חדר האוכל עם ספריה בה ניתן לשבת יחד לסעוד ולהתפעל ממגוון הספרים, אוסף המזוודות הופך לרהיט בפני עצמו, הסלון שמתפקד גם לאירוח וגם מותאם כחלל עבודה הופך את השימוש בבית ואת תכנון השימוש בו לעיקרון אחד בלתי ניתן להפרדה.

האור עושה את כל ההבדל

בית כבן 100 שנה שקיבל לידיו האדריכל שחר פרנס אשר עוסק במקצועיות בתחום עיצוב בתים פרטיים ודירות יוקרה למעלה מ-20 שנה – היה קודר וכבד ומכיוון שהינו עתיק, האפשרויות לשינויים מרחיקי לכת היו מוגבלות ביותר. תחילה נעשו פעולות שמטרתן להכניס כמה שיותר אוויר ואור אל הבית. הוסרו קירות פנימיים והותקנו חלונות וקירות זכוכית רבים שהציפו את הבית באור והדגישו את יופיו הטבעי. עם זאת, רוב השינוי נעשה בתוך הבית עם ריצוף אבן בלוסטון שרופה ממבואת הכניסה החיצונית עד לסלון כך שגבולות הפנים והחוץ היטשטשו. העברת ריהוט הסלון אל מרפסת סגורה ושילוב של צמחיה מן החוץ סביב המטבח פעלה גם היא כדי ליצור מעין בית אבן שהוא גם חממה, כבד אך מאוורר ומואר.

בית שמחבק את החצר

עבור בית שנבנה על מגרש פינתי, יצרו האדריכלים הילה ורן ברוידס בית זוכה פרסים בו אזור מגורים הפתוח לגינה, כאשר חדר ההורים מוסתר על ידי קיר בטון חשוף. חדרי הילדים המתבגרים פנימיים ומקנים להם פרטיות, אך בעלי חצר פנימית משותפת. קיר בטון מרכזי לווה בסקיילייט עם רמות חשיפה שונות ליצירת אפקטים משתנים של אור וצל. המשחק בין רמות חשיפה שונות לחוץ ולמשתני אוויר ואור יצרו משחק מרתק בין פרטיות לבין חשיפה של המרחבים הפרטיים והציבוריים. מרחב מזמין הפתוח לסביבה, אך שומר על גבולות הפרטיות של הדיירים.

אקסקלוסיבי שהותאם באופן מושלם לרצון הלקוח. אנו מזמינים אתכם להתרשם מבתי החלומות שעיצבנו וליצור אתנו קשר.