משרד אדריכלים ועיצוב פנים שחר פרנס

אדריכלות

שחר פרנס אדריכלים הינו משרד אדריכלות הממוקם בתל אביב אשר תכנן מאות פרויקטים בתחום אדריכלות פנים הכוללים תכנון אדריכלי של אדריכל פנים מנוסה ומקצועי בפרויקטים בכל רחבי הארץ. משרדינו מתמחה באדריכלות בתים פרטיים, אדריכלות בתי יוקרה, תכנון וילות יוקרה, דירות יוקרה ופנטהאוזים יוקרתיים.

פרויקטים באדריכלות

חשוב לנו להבין את הסגנון הייחודי של הלקוח ובהתאם לצרכיו הרגליו ורצונותיו אנו הופכים חזון למציאות ויוצרים את בית חלומותיו, תוך תכנון אדריכלי ועיצוב פנים מוקפד עד לפרטים הקטנים ביותר. אנו נלווה את הלקוח לאורך כל הדרך החל מהתכנון הראשוני, דרך הגשת תכניות הרישוי, בניית תכניות עבודה פיקוח וליווי מהלך העבודה עד לקבלת המפתח.

מהי אדריכלות

תחום האדריכלות מוגדר בראש ובראשונה כאמנות בנייה, אך אם נצטרך להגדירה במובנה הרחב במשפט אחד, נאמר כי היא עיצוב חוויה במרחב. הייחוד במדיה האמנותית הזו, הוא היותה מעין יצור כלאיים בין הנדסת בניין ואמנות פלסטית. עבודת האדריכל חולשת על כל תחומי החוו האנושית, שעל רבים מהם איננו חושבים אפילו כאדריכלות. למשל, תכנון התורים בשדה התעופה. החלל שבתוכו מתנהל תהליך הרישום והעלייה למטוס בטרמינל 3 בנוי בצורת משפך. כאן אנו יכולים לראות גם את שני הממדים בהם פועל התכנון האדריכלי:

ממד פונקציונאלי – מעלה לשאלה מה השימושים שנצרכים בחלל. בשדה"ת נאספים תחילה בחלק הרחב של המשפך כל הנוסעים ומרוכזים ומנותבים בהדרגה אל התורים השונים לצורך רישום, בקרה ובדיקות אבטחה שמתנהלות הרבה יותר בקלות כשהקהל מרוכז ועומד בתור צר. לאחר מכן, נפתח שוב החלל ומאפשר לאנשים לנוע בחנויות הדיוטי פרי ואל השערים שלהם בחופשיות.

ממד חוויתי –  היבט אחר שמתקיים באותו עיצוב ממש, הוא חווית המשתמש הסובייקטיבית. לאחר הביקורות ושליחת המזוודות, המסדרון הצר של ההתנהלות הביורוקרטית והשגרה הדוחקת, נפתחים אל חלל חופשי ורחב ידיים שגורם לנו להרגיש שהחופשה התחילה והעולם פתוח.

אפילו תכנון אמצעים שעל פניו פרקטיים, עושים שימוש בעין אדריכלית. למשל, מדרגות היורדות לחוף הים. באדריכלות חכמה יעוצבו המדרגות כך שגם במהלך הירידה נהיה בקו מקביל לים ותיווצר חוויה של שיטוט מהנה בטיילת במבט לנוף.

מציאת המימוש הפרקטי בין שני הממדים האלה דורשת רגישות, אינטליגנציה ובעיקר היכרות עמוקה עם פתרונות העיצוב והאדריכלות העדכניים ביותר. כך יתוכנן חלל עם חוויה נעימה ושימלא אחר כל צרכינו בו.

דגשים

ישנם כמה דגשים בעבודת האדריכל שיבחינו אדריכלות מקצועית מייפוי הבית כאסתטיקה בלבד מבט רחב על כל ספקטרום התהליך – מהתכנון הראשוני של חלוקת החללים וסידור המחיצות ועד לפרטים הקטנים ביותר כמו מיקום ידיות ארונות המטבח או זווית משענות הספה.

חשיבה לטווח ארוך –  צפי של הצרכים המשתנים עם הזמן ופתיחת אפשרויות עתידיות כבר בתכנון הראשוני.

דיאלוג וקשיבות – המשתמשים הם החלל וללא היכרות עמם לא יותאם בדיוק לצרכיהם. על האדריכל לערוך היכרות מעמיקה עמם כדי לבנות תכנית מדויקת.

בחירת אדריכל מקצועי

עלינו לזהות בבחירת אדריכל מקצועי את הרגישות והקשיבות הזו, שתפשר בין החלומות שלנו לבין המציאות ותספק את הפתרונות כך שלא נוותר על אף אחד מהם. חשיבה מעמיקה תמקסם את שימושיות החלל לנוחות מרבית ולחוויית משתמש שמביאה ממד אחר של יופי מתוך עמקות המחשבה שמקבלת גם ביטוי אסתטי.

על תכנון אדריכלי מקצועי לא מתפשרים

אדריכל שחר פרנס פועל מעל 20 שנה בתחום האדריכלות ומשרדו ניהל כמה מהפרויקטים המרשימים והיוקרתיים בישראל. בשילוב הידע שלו בתכנון ערים ובאדריכלות ובשיתוף פעולה עם מהנדסות אדריכלות ועיצוב פנים, אנו פועלים על כל טווח התכנון מהנדסת המבנה ושילובו בנוף בו הוא מוקם ועד לפרטי העיצוב הקטנים ביותר שיהפכו את החלל לחוויה שימושית ונעימה לאורך זמן ובאורח דינאמי.

 

אולי יעניין אתכם: תכנון אדריכלי / אדריכלות

 

ליצירת קשר וקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים או חייגו – 072-2727332