משרד אדריכלים ועיצוב פנים שחר פרנס

עיצוב בתים

עיצוב בתים זאת האומנות שלנו! משרד אדריכלים שחר פרנס מתמחה בתחום עיצוב בתים פרטיים תוך מתן דגש על סגנונות עיצוב פנים בהתאמה לחללים השונים בבית.

כל מה שצריך לדעת על עיצוב בית פרטי

אמנם כשניגשים לתכנון של עיצוב בית פרטי ישנם הרבה היבטים הנדסיים וטכניים המלווים בערימות של בירוקרטיה סבוכה ומתסכלת. יחד עם זאת, חלק ניכר מתכנון מבנה הבית הוא אמנות מעודנת הדורשת תבונה ורגישות רבה לצד חוש אסתטי מפותח והיכרות עם עולם העיצוב והמגמות המשתנות בו ללא הרף. כשאנו מדברים על עיצוב בית פרטי צמוד קרקע, למעצבי הפנים יש חופש רב בתכנון מבנה הבית ולמעשה מעצב הפנים הינו האדריכל של הבית לכל דבר ועניין.

תהליך עיצוב בתים פרטיים – מה זה כולל?

התהליך מתחיל במפגש בין הלקוח למעצב הפנים, לשיחה או מילוי שאלון מפורט אודות עיצוב הבית ואורח החיים של בני הבית. במהלך איסוף המידע חושבים איך הבית הקיים משרת אותנו ובמה הוא מגביל אותנו. בהמשך מגבשים בחשיבה משותפת, או של הלקוח בינו לבין עצמו או עם המשפחה מה הוא בעצם מבקש שיהיה בבית.

השלב הבא לאחר גיבוש התכנית הוא בניית פרוגרמה – מתכננים את השימושים השונים של הבית ומבררים מה חשוב. הצרכים הפרטיים של כל הדיירים המתגוררים בבית, אפילו של בעלי החיים, נלקחים בחשבון. עיצוב בית פרטי שם דגש על החלל הנתון והפונקציונליות הדרושה בו, רק לאחר מכן לוקח בחשבון את הפרטים העוסקים בעיצוב החלל, זאת על מנת למלא את צרכי דיירי הבית על הצד הטוב ביותר בהתחשב במגבלות הסביבה והאילוצים הטכניים.

עיצוב בתים – הסוד טמון בפרטים הקטנים

מעצב בתים פרטיים יבחן כל פרט בבית ויעלה לשאלה את שימושיו כדי לייעל אותם למיצוי מלא. למשל, במידה והלקוח העלה צורך לשטחי אחסון רבים, אך מצד שני מעוניין בעיצוב חלק בלי שטחי אחסון שיפריעו לו בעין, צריך לשאול איך מחביאים אותם. פתרון חכם במקרה בו יש מדרגות בבית יהיה להשתמש בהן גם כיחידת אחסון. או למשל, משפחה שאוהבת לארח לארוחות שישי והיא מסורת קבועה אצלה, נצטרך במטבח שיש רחב ידיים עם מקום להעמיד סירים.

עיצוב בתים פרטיים גדולים – מה זה דורש?

בין אם למגורים או להשקעה, עיצוב בתים פרטיים גדולים צריך להתאים לצרכים הספציפיים ביותר של דיירי הבית ולספק עבורם את השירות האיכותי ביותר. בנוסף, עיצוב בית פרטי מכיל בתוכו גם עבודות נגרות, מסגרות, תאורה, עבודות שיש למיניהם וחיפויי אבן מורכבים בהזמנה מיוחדת. כמו כן, ישנה אפשרות לבצע הכנות לתשתיות עילית מובנות כמו חימום תת רצפתי ועוד.

מה ההבדל בין עיצוב פנים וילות יוקרה לבית פרטי?

בווילת החלומות שלכם, תקבעו קו עיצובי אחיד לבית שלם עד לפרטים הכי קטנים – פיתוחים בארונות, פריטי אמנות בכל הבית, ייבוא פריטים מיוחדים, או שיטות צביעה ייחודיות כמו שלייפלק. עיצוב בתים בסגנון כפרי, למשל, יכיל שימוש רב בעץ מלא. ובסגנון מודרני – נלך על קו נקי וחלק יותר, נצניע מכשירי חשמל, כבלים, שטחי אחסון וכו'.

עיצוב בתים – מה כדאי לדעת?

בכל הקשור לתחום של עיצוב בתים פרטיים יוקרתיים, אנו מציעים לכם לפני הכל להתייעץ עם האנשים הנכונים. שחר פרנס עוסק בתחום אדריכלות ועיצוב פנים וכמו כן גם בתחום של עיצוב בתים פרטיים, מעל 20 שנה ופועל בליווי צמוד עם כל לקוח משלב התכנון והרישום ועד לגימור הסופי ביותר עד לסיום הבית שעליו תמיד חלמתם.