משרד אדריכלים ועיצוב פנים שחר פרנס

תכנון אדריכלי

מחפשים תכנון אדריכלי של בית פרטי? זקוקים לאדריכל היתר בנייה מקצועי? שחר פרנס אדריכלים מציג בפניכם מגוון עבודות ופרוגרמה אדריכלית.

שירותי תכנון אדריכלות מיועדים לקהל יעד מגוון ומהווים חלק בלתי נפרד מענף הבנייה והשיפוצים. עם זאת, רבים לא מכירים לעומק את התחום ואת השלכותיו.

תהליך נכון של תכנון אדריכלי

תכנון אדריכלי על ידי משרד אדריכלים מקצועי מתחיל באיסוף כל הנתונים והמסמכים שנוגעים לנכס. במסגרת השלב הזה ממציאים תכנית בודד עדכנית, משווים פרטים ונתונים מול הרשויות ומתייחסים גם לתכנון העירוני, להיתרי בנייה קיימים וקודמים, לקווי בניין, למאפייני השטח וכן הלאה. אם מדובר בתכנון אדריכלי לבית פרטי או במהלך בניית בית קרקע, מקבלים גם דוח של יועץ קרקעות עבור המגרש הייעודי.

פיקוח בניה

פיקוח בניה מתבצע על מנת להבטיח שהעבודות בשטח יבוצעו בהתאם לתכניות המוקדמות. הפיקוח דורש מיומנות, ניסיון וכלים מקצועיים והוא משלב בין ענף ההנדסה לבין אדריכלות. במסגרת תכנון אדריכלי כולל פיקוח בניה את כל השירותים הנדרשים עבור לקוחות פרטיים, יזמים וקבלנים.

עלות

העלות של תכנון נקבעת לפי פרמטרים אובייקטיביים. אפשר לקבל הצעת מחיר שונה לכל פרויקט, אך באופן עקרוני מדובר בשירות שהתמחור שלו מושפע מגודל השטח והקרקע, מהרצון והחזון של הלקוח, מהיקף הבניה, ממשך הבניה המשוער וכן הלאה. ככל שהפרויקט גדול יותר, כך צפויה העלות של תכנון אדריכלי לעלות.

הנחיות מקבלים לפני תכנון אדריכלי

אדריכל מקצועי מסייע למצוא פתרונות קודם כל כי הוא מאפשר ללקוחות ולאנשים פרטיים לדעת האם החזון שלהם הוא בר ביצוע מבחינה הנדסית. בהמשך, בעזרת התכנון ניתן לשמור על מסגרת התקציב ולמנוע חריגות

מסייע למצוא פתרונות

התכנון למעשה נועד על מנת לשלב אנשי מקצוע בתהליך הארוך של הבניה או השיפוץ והוא מבטיח יתרונות רבים. מבחינת לקוחות פרטיים ויזמים בענף הנדל"ן, אין תחליף לתכנון מקיף שניתן על ידי אדריכלים מוסמכים.

לבית פרטי ולמבנה מסחרי

יכול להתבצע עבור בית פרטי בהתאם לצרכי הלקוחות וגם עבור מבנה מסחרי. במידה ומדובר במבנה מסחרי, יש להביא בחשבון את הנחיות העירייה ואת רישיון העסק. כמו כן, קיימים הבדלים בין תכנון אדריכלי למבנים מסחריים על שטחי חקלאות לבין מבנים שעומדים לקום על קרקעות פרטיות או קרקעות מדינה.

פרוגרמה במסגרת

מהי פרוגרמה? פרוגרמה אדריכלית היא המסמך שעל בסיס מתכננים ומבצעים את הבניה. מחקר לפני פרוגרמה יכלול איסוף פרטים על נתוני תכנית התב"ע, נתוני המגרש והסביבה והבנה של צרכי הלקוח. בנוסף, טרם הכנת פרוגרמה צריך לפנות לוועדה לתכנון ולפתוח בקשה לתיק מידע תכנוני.

במשרד "שחר פרנס אדריכלים" ישמחו להוביל אותך לפני, במהלך ואחרי בניית הבית הפרטי. יש לנו את הניסיון הנדרש בשירותי תכנון אדריכלי ובעזרת יצירת קשר עם הנציגים שלנו נוכל לתאם עבורך פגישת היכרות ללא התחייבות.