משרד אדריכלים ועיצוב פנים שחר פרנס

כמה טיפים למי שבונה את בית חלומותיו

כמה טיפים למי שבונה את בית חלומותיו

בשעה טובה החלטתם לבנות בית. חשוב לכם שזה יהיה בית החלומות ושהוא יהיה המקום אליו כיף לחזור מחופשה ארוכה או מיום עבודה קשה. התהליך ארוך ומבלבל, המבחר רחב ומגוון, אז מה חשוב לקחת בחשבון בזמן התהליך?

אנשי מקצוע קשובים

לאורך התהליך כולו כדאי לבחור אנשי מקצוע שיהיו קשובים לכם, לצרכים שלכם ולטעם שלכם. זה לא משנה אם זה אדריכל, מעצב פנים, מפקח בניה או נגר של ארונות המטבח, חשוב שתרגישו שאתם יכולים להיות נינוחים ופתוחים בתקשורת מול אנשי המקצוע השונים ושהם מתחשבים בטעמכם האישי ובהתנהלות הבית. משרד אדריכלות ועיצוב פנים, למשל, אמור לתת ייעוץ ולהציג פתרונות אפשריים על חסרונותיהם ויתרונותיהם תוך כדי שיח פתוח ולא לקבוע עצמאית או להמליץ על פתרון אחד בלבד. זה הבית שלכם וההחלטה צריכה להיות שלכם, נותני השירות השונים יכולים לסייע בהכוונה ובידע המקצועי שלהם אך לא אמורים לדחוף להחלטה זו או אחרת.

עמידה בתקציב

עיצוב פנים הוא תחום שבעלי המקצוע בו נותנים שירות הנע בין פגישות ייעוץ ספורות לליווי צמוד בתהליך העיצוב, כולל המלצה על חנויות לרכישה ובחירה משותפת של כל פריט ופריט. על מנת להגיע לבית חלומותיכם במצב כלכלי יציב יחסית, כדאי לקבוע מראש תקציב כללי לבניה ומתוכו לגזור תקציב רכישת רהיטים ואביזרים ותקציב ייעוץ מקצועי. על התקציב לכלול רכישה, הובלה והרכבת רהיטים אם צריך, פגישות עם מעצבת הפנים, קניית צבעים או טפטים לקיר וכו'. לפגישה הראשונה עם מעצבת הפנים רצוי להגיע עם תקציב מפורט הקבוע מראש, על מנת לראות את התהליך עין בעין ולמנוע חוסר נעימות ותסכול בהמשך.

פרקטיקה

עיצוב בתים, ובמיוחד עיצוב בתי יוקרה, הוא תחום רחב ומגוון. השוק מלא בהמצאות חדשות, פתרונות אחסון, סגנונות עיצוב וגאדג'טים לבית. קל מאוד ללכת לאיבוד בזמן ההחלטות וללכת שבי אחרי החדש, המודרני והמיוחד. עם זאת, יש לזכור שבבניית בית אנחנו מתכננים לגור בבית הזה לאורך שנים רבות וכדאי לחשוב על פרקטיקה. סלון בצבעים עזים, למשל, יכול להראות מרהיב וחדשני אך לאורך הזמן הצבעים החזקים עלולים לגרום לחוסר נוחות והישיבה בסלון כבר לא תהיה נעימה לבני הבית. על מנת להימנע מנפילה לאופנות חולפות כדאי, כמובן, להתייעץ עם בעלי מקצוע אך גם לחשוב מספר פעמים לפני ההחלטה. כמו כן, רצוי להגיע עם רשימה של צרכים הנגזרים מהתנהלות הבית. למשל: במטבח בו מבשלים הרבה, יש צורך בחיפויים העמידים במיוחד בחום וקלים לניקוי, גם אם הם פחות אופנתיים.

עיצוב בשנת 2021

ב-2021 ניתן לראות מגוון רחב של סגנונות עיצוב של בתי יוקרה המשולבים במגוון פתרונות חדשניים וטכנולוגיות שונות ההופכות את הבית הן למקום הבטוח, המזמין והחמים ובו בזמן למקום שנוח להתנהל בו כדוגמת בתים חכמים או בתים שנבנו תוך חשיבה על החיים בהם.